Mateřská škola Zlín, Česká 4790 , příspěvková organizace
Zlín

msceskazlin@seznam.cz

Co s sebou do MŠ:

• Přezůvky - pevné, pohodlné (ne pantofle).
  • Oblečení do třídy - takové , kterému nebude vadit případné ušpinění barvičkami, jídlem bez složitého zapínání,které dítě zvládne samostatně svléknout a obléknout. Předcházíte tak stresu a zklamání dítete z toho, že tyto úkony nezvládá stejně dobře jako jeho noví kamarádi. Oblečení by mělo být především pohodlné.
  • Oblečení pro pobyt venku - z hygienických důvodů je nutné, aby děti měly jiné oblečení do třídy a jiné na pobyt venku. Pro hru na školní zahradě či vycházky jsou vhodné tepláky, mikina, vhodná pevná obuv, kšiltovka apod. Oblečení dětem přizpůsobujte změnám počasí a ročnímu období.
  • Odpolední odpočinek - je pravidelnou součástí denního režimu školy, pokud bude Vaše dítě ve škole odpočívat, je třeba pyžamo, děti si mohou přinést svou oblíbenou plyšovou hračku.
  • Náhradní oblečení - vložte do sáčku v šatně do skříňky. Stačí náhradní spodní prádlo, ponožky, tepláčky, tričko.
  • Balení papírových kapesníčků.

VŠECHNY VĚCI PODEPSANÉ A OZNAČENÉ!! Nespoléhejte na to, že si Vaše dítě své věci pozná. V šatně je 28 dětí a proto je vysoká pravděpodobnost, že vaše přezůvky trička, tepláky budou mít minimálně dvojníka.

Prosíme rodiče, aby nedávali dětem do MŠ nevhodné hračky nebo ostré předměty, mohou zranit nejen Vaše dítě, ale i ostatní děti. Doporučujeme, aby děti do MŠ nenosily drahé hračky a cenné věci, v případě jejich znehodnocení nebo ztráty za ně MŠ nenese zodpovědnost.